Hava Durumu
HİZMETLERİMİZ
    Alta - Mate (Eşleştirme) Hizmeti
    Damızlık Düve Satışları
    Fuar Organizasyonları
    Islah Çalışmaları
    Mastitis Testi
    Sperma Satışları
    Suni Tohumlama Hizmetleri
    Üyeye Ucuza Girdiler Sağlamak
Para Piyasaları
Anket
E-Bülten
 Ad Soyad :  
 E-Posta   :
ekle    çıkar

Islah Çalışmaları

Yapılan ıslah çalışmalarında, öncelikle üreticilerin hayvanlarını kayıt altına alarak verim özelliklerini tespit ediyoruz. bundan sonraki aşamada hayvanları vücut yapılarına ve süt verimine göre puanlayarak, progeny testıng ten geçmiş uygun boğa spermalarıyla tohumlanmasını sağlıyoruz.
Hayvanların kayıt altına alınmalarıyla birlikte bu kayıtlara göre tohumlama programına dahil edilmeleri, güçlü ve verimli üretilmesinde büyük bir önem taşıyor.
Islah faaliyetleri safkan ve pedıgrili hayvan üretmede en önemli çalışmaların başında geliyor. Hayvancılığın gelişimi açısından bakıldığında çiftliklerde safkan ve dıdıgrili hayvanların bulunması çok önemli bir konu. Hayvancılıkta gelişmiş ülkeler seviyesine ulaşabilmemiz ancak iyi derecede yapılmış ıslah çalışmaları ile mümkün olabilir. İl genelinde soy kütüğü sistemine toplam 37.614 adet hayvanın kaydı yapılıp, ıslah çalışmaları yapılmaktadır.
Birliğimize 943 adet şahıs 15 kooperatif bünyesinde 979 olmak kaydıyla 1922 üye kayıtlıdır. Ön soy kütüğünde ise 123.523 hayvan kayıtlı bulunmaktadır. Üreticiler  böylelikle hem hayvanlarını, hemde kendilerini verimsiz buzağılar yetiştirme riskinden korumuş oluyorlar. Buda işletmede büyük kayıpların oluşmasını önemli ölçüde engelliyor

Bu sitenin tüm hakları saklıdır Manisa Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği